Mine tagasi

Profitus news Finantsvabadus: kuidas seda saavutada?

2024-05-15 12:00:00

INVESTEERIMINE

Finantsvabadus: kuidas seda saavutada?

Finantsvabadus on võime lõpetada rahale mõtlemine, lõpetada palgast palgani elamine ja lubada endale kõike, mida tahad. Kõlab suurepäraselt, eks? Rahaline vabadus on paljude inimeste püüdlus. Me kõik unistame minna poodi ostma seda, mis meile meeldib ja mida tahame, käia mitu korda aastas välismaal puhkamas ja vähemalt korra Leedus, hellitada oma keha nädalavahetustel ilu- ja terviseprotseduuridega, saata oma lapsed privaatselt. koolid ja parimad klubid. See elu on võimalik igaühel, kuid sa pead teadma teed finantsvabaduseni ja seda, kuidas seda läbida.

 

Mis on finantsvabadus?

Finantsvabadus on unistus, millele kõik mõtlevad. Finantsvabadusel pole konkreetset definitsiooni – igaüks mõistab seda erinevalt. Mõne jaoks on see võime teha tööd, mida armastab, ilma palka vaatamata, teiste jaoks on see võlgade puudumine, teiste jaoks on see passiivse sissetuleku taotlus, mis võimaldaks neil vältida töötamist ja teistel on see lihtsalt oskus, et ei pea kulutustele mõtlema. Rahalist sõltumatust saab saavutada ainult seda teed sihikindlalt ja distsipliiniliselt liikudes, distsiplineeritud lähenemisega eesmärgi saavutamisele. Rahaline vabadus võib olla nii isiklik kui perekondlik. Perekonnasisese rahalise vabaduse saavutamiseks on oluline arutada seda teemat kõigi leibkonnaliikmetega ja luua ühine

 

Kuidas saavutada finantsvabadus?

Huvitav, kuidas saavutada finantsvabadus? See algab siis, kui teil on stabiilne ja regulaarne sissetulek. Olenemata sellest, kas otsite isiklikku või perekondlikku rahalist vabadust, on oluline õigesti hinnata, tuvastada ja isegi luua uusi sissetulekuallikaid. Sissetulekud võivad tulla tööhõivest, füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemisest, väikestest või suurematest ettevõtetest ning investeeringutest. Kahjuks ei piisa sageli rahalise sõltumatuse saavutamiseks ühest sissetulekuallikast, mistõttu tuleb sageli otsida muid täiendavaid sissetulekuvõimalusi. Lisaks sissetulekuallikate olemasolule on oluline arvestada finantsvabaduse muude aspektidega.

 

Oma praeguse rahalise olukorra hindamine

Teekond finantsvabaduse poole peab olema läbimõeldud ja põhinema faktidel. Esiteks on väga oluline hinnata hoolikalt hetke finantsolukorda: loetleda, analüüsida ja kokku võtta kõik tulud, kulud, võlad, säästud. Hetkeolukorra selge hinnang aitab välja selgitada valdkonnad, kus saab kiiremini muudatusi teha näiteks kulude vähendamise, laenude refinantseerimise või täiendava sissetulekuallika loomisega, mis muudaks hetkeolukorda oluliselt.

 

Selgete rahaliste eesmärkide seadmine

Rahalise vabaduse teel peavad olema selgelt määratletud eesmärgid. Kui sihite peresiseselt rahalist sõltumatust, siis peaksite sellest rääkima kogu perega. Arutage oma eesmärki, visiooni ja püüdlusi. Täpsustage, mida finantsvabadus teie jaoks tähendab: võlgadest vabanemine, kulutuste arvestamine või suurema sissetuleku puudumine. Tehke kindlaks oma ambitsioonid ja verstapostid, milleni soovite jõuda.

 

Finansiniai-tikslai

 

Tulude ja väljaminekute jälgimine

Oma sissetulekute ja kulude kontrollimine on finantsvabaduse jaoks ülioluline. Esimene samm on analüüsida oma praeguseid harjumusi. Ainult siis, kui teil on selge sissetulekute ja väljaminekute nimekiri, näete oma harjumusi: kus kulutate kõige rohkem, kus saate säästa või võib-olla oma kulutusi suurendada. Seetõttu soovitame hakata pidama igakuist sissetulekute ja väljaminekute päevikut. See võib olla kas märkmikus või spetsiaalses märkmikus või mitmes arvutustarkvaras, nagu Microsoft Excel, või laadides alla teiste loodud tulude ja kulude päeviku malli.

 

Soovitame sellesse päevikusse kirja panna kõik sissetulekuallikad: palgad, sünni- või isatoetused, lapseraha, passiivne sissetulek investeeringutest jne. Nimekirja koostamine aitab teil näha kõiki oma sissetulekuid ja näha, kas saate seda mõnes summas suurendada. tee.

 

Soovitame jagada oma kulud liikide järgi eraldi kategooriatesse: laenud, kommunaalkulud, tellimused, toit, hügieenitarbed, transport, lapsed, tervisekaubad ja -teenused, riided ja jalatsid, lemmikloomade hooldus, meelelahutus ja ilu, muud pisikulud ja säästmine "vihmaseks päevaks". Sel viisil oma kulutuste jälgimine võimaldab teil oma harjumusi tundma õppida ja kiiremini tuvastada, kus saate säästa.

 

Tulude ja kulude plaani koostamine ja elluviimine

Kui olete oma harjumusi analüüsinud ja tuvastanud, kus saab säästa, on järgmise sammuna plaan koostada. Eraldi tabelit tuleks kasutada tulevaste tulude prognoosimiseks ja planeeritud kulutuste vastavalt jaotamiseks. Saate hõlbustada nende eraldamist, kasutades 50-30-20 või 6-purgi reeglit.

50-30-20 on finantsjuhtimise ekspertide soovitatud eelarvejaotusvalem, kus pool kogutulust suunatakse vajalikeks kuludeks (laenud, kommunaalkulud, toit, muud esmatarbekaubad või -teenused), 30 protsenti muudeks mittevajalikeks kuludeks. hädavajalikud väljaminekud (meelelahutus, vaba aeg, iluhooldused jne) ning ülejäänud 20 protsenti pannakse kokkuhoiuks. Muidugi, kui teil on laen, võivad proportsioonid olla veidi erinevad, kuid pidage meeles, et rahalise vabaduse poole püüdlemine ei tohiks keelata teil elust rõõmu tunda ja meelelahutusele või hobidele pühenduda! Mõnudest loobumine muudab reisi kurnavaks ja lõpuks tekib soov sellest kõigest loobuda.

6-purgiline mudel on veidi erinev. See soovitab kogu tulu jagada 6 ossa. 55% sissetulekust tuleks kulutada igapäevasteks kulutusteks, 10% investeeringuteks, hariduseks, meelelahutuseks ja pikaajalisteks ostudeks. Ülejäänud 5 protsenti tuleks kulutada headele tegudele ja heategevusele. Selliseid mudeleid on maailmas palju, nii et saate leida endale sobivaima või kasutada neid oma unikaalse mudeli loomiseks, mis sobib kõige paremini teie perele või teile.

 

Finansu-planavimas

 

Hädaolukorra säästude kogumine

Säästmine on täieliku rahalise sõltumatuse jaoks hädavajalik. See annab teile turvatunde ning aitab vältida lisapingeid ja muret ootamatute ja otsustavate kulutuste, tõsiste elumuutuste (nt haigused, töökaotus jne) korral. Sellisteks sündmusteks kogutud raha nimetatakse ka rahaliseks padjaks . Tavaliselt ulatub see 3-6 kuu sissetulekuni, mis tähendab, et kui oled 3 kuu sissetulekut säästnud, siis oled kindel, et isegi kui kaotad oma peamise sissetulekuallika, saad 3 samas rütmis elada. kuud ilma midagi muutmata. Selle aja jooksul olukord tõenäoliselt muutub. Teie otsustada, kui suur on teie rahaline padi. See võib olla ka üks teie rahalisi eesmärke.

 

Võla tagasimaksmine

Ettevõtted ja eraisikud võivad saavutada finantsvabaduse isegi võlgu jäädes! Laenu võtmine uue auto ostmiseks ei tähenda, et te pole rahaliselt iseseisev! Laen seisneb selles, et saaksite seda eset varem kasutada, mitte rahaliste vahendite puudumisest. Hea tulujaotuse ja õigeaegsete maksete korral laen tasapisi väheneb ning ülejäänud raha saad edasi kasutada. Muidugi ei saa kõik võlad võimaldada rahalist vabadust. Kui oled võlgu naabrile või onule või sul on kommunaal- või sidevõlgnevused, mis õigel ajal tasumata jätmisel ainult kasvavad, ei saavuta sa nende võlgadega rahalist sõltumatust. Sel juhul peaksite esimese asjana koostama plaani, kuidas oma võlgu tõhusalt tasuda ja oma koormust vähendada. Kui sul on suur hulk erinevaid võlgu, võib isegi võlgade refinantseerimine olla suurepärane lahendus – nii on sul üks võlg ühes kohas ning võlgu refinantseerides saad säästa raha!

 

Investeerimine tulevikku

Investeerimine on suurepärane võimalus teise täiendava sissetulekuallika loomiseks. Teatud varadesse investeerides saate teenida lisatulu ja kaitsta oma sääste inflatsiooni eest. Tekib küsimus, kuhu ja kuidas investeerida nii, et ka sellest tulu saaks? Investeerimine võib ju olla mitmekesine.

 

Aktsiad, võlakirjad ja fondid on suurepärane võimalus investeerimiseks ning paljusid köidab nende kõrge likviidsus, st võimalus vara kiiresti maha müüa ja investeeritud raha tagasi saada. Soliidse summa teenimiseks pead aga teadma, kuidas investeerida aktsiatesse, võlakirjadesse ja fondidesse, millele valimisel tähelepanu pöörata ning millised võimalikud ohud sind ees ootavad.
Väärismetallid (nt kuld) ja tooraine on samuti suurepärane investeering, ainult siin on ladustamis- ja ladustamisprobleeme, mistõttu seda meetodit valitakse väga harva.
Kinnisvarasse investeerimine võib tunduda väga ahvatlev, kuid sageli nõuab see suuremat summat, vara regulaarset hooldust ja suhtlemist üürnikega. Kuidas kinnisvarasse investeerida? See pole keeruline: tuleb lihtsalt osta konkreetne kinnisvaraüksus (korter, krunt, maja) ja see välja üürida. Saadud renditulust saab sinu investeeringutasuvus ja sellist kinnisvara käsitletakse kinnisvarainvesteeringuna.
Teine lahe viis investeerimiseks on investeerimisplatvormide kaudu. Investeerimisplatvormidesse investeerides ei pea omama suuri sääste – seda saab teha vaid mõnesaja euroga ja mis peamine, investeerida saab mitmeks kuuks, mis tähendab, et teenite kiiremini! Mõned investeerimisplatvormid on kaitstud kinnisvara või muu varaga, seega on sellised investeeringud turvalised ja usaldusväärsed. Kas soovite teada, kui palju saate oma sääste investeerides teenida? Kasumit saate arvutada investeeringukalkulaatori abil.


Passiivse sissetuleku tekitamine

Aktsiatelt, võlakirjadelt, fondidelt, kinnisvaralt ja investeerimisplatvormidelt teenitud raha liigitatakse passiivseks tuluks. Passiivne sissetulek on sissetulek, mis saadakse vähese vaevaga, nt. investeerimisest. Passiivset sissetulekut on mitut tüüpi: passiivne äritegevus, kinnisvara ja vallasvara rentimine, litsentsitasud, aktsiad, võlakirjad, ühisrahastus jne. Passiivne sissetulek võimaldab teil suurendada oma kapitali ilma palju aega investeerimata ja on seetõttu suurepärane lisaallikas rahalise sõltumatuse teel.

 

Finantskirjaoskuse arendamine

Finantsjuhtimise – säästmise, investeerimise, krediidi, kindlustuse ja muude finantsaspektide – üldise arusaamise arendamine on finantsvabaduse jaoks hädavajalik. Ehk siis aja investeerimine finantskirjaoskuse arendamisse. Finantskirjaoskust võib võrrelda arvutioskusega, mis on kompetents, mis aitab hõlbustada teatud protsesside ja tööriistade, antud juhul raha, juhtimist. Teadmiste täiendamine pole kasulik ainult isiklikel põhjustel, vaid ka riigi majanduslikule heaolule ning seda peaksid tegema nii täiskasvanud kui ka nende lapsed.

 

Finantskirjaoskuse koolitus täiskasvanutele

Finantskirjaoskuse õppimine arendab oskust rahaga hästi ümber käia. See tähendab õppimist suurendama sissetulekuallikaid, looma uut, sageli passiivset sissetulekut, et aidata saavutada finantsvabadust, jälgida kulutusi ja tuvastada mittevajalikud kulutused, leida võimalusi säästmiseks.

 

planeerida suuremaid oste ning seada pika- või lühiajalisi finantseesmärke. Seda oskust saab õppida iseseisvalt või erialastel kursustel või koolitustel osaledes.

 

Finantskirjaoskuse haridus lastele

Nagu olete ehk juba aru saanud, on finantskirjaoskus raha haldamise oskus. Olgem ausad, raha on elu lahutamatu osa, isegi väikeste jaoks. Väikestele lastele õpetame raha väärtust ja vanematele lastele seda teadlikult kasutama ning säästmist või planeerimist. See on finantskirjaoskuse sisu. Kahjuks seda oskust koolis ikka veel ei õpetata, seega lasub kohustus vanematel. Artiklist "Finantskirjaoskus: põhitõed ja miks see on oluline" leiate isegi mõned näpunäited ja mängu, kuidas õpetada oma lapsi rahateadlikkusele ja kuidas panna nende tulevasele finantsvabadusele õiged alused.