Mine tagasi

Profitus news Kui palju maksab kinnisvarasse investeerimine?

2023-12-08 12:00:00

INVESTEERIMINE

Kui palju maksab kinnisvarasse investeerimine?

Kinnisvarasse investeerimine on pikka aega olnud leedulaste üks lemmik investeerimisviise. See on seletatav kinnisvara atraktiivsete omadustega: kinnisvarainvesteeringud on käegakatsutavad ning saame kinnisvaraobjekti katsuda ja sinna vaatama minna, see omadus aitab psühholoogiliselt kaasa investeeringu atraktiivsusele. Teine põhjus, miks leedulastele meeldib kinnisvarasse investeerida, on kinnisvara väärtus – aja jooksul tõuseb kinnisvara hind koos inflatsiooniga, mistõttu nende investeeringute väärtus mitte ainult ei lange, vaid ka tõstab nende väärtust pikema aja jooksul. tähtaeg. Kolmas põhjus on see, et investeeringud kinnisvarasse võivad tuua ka lisatulu, kinnisvara saab välja üürida, saades seeläbi pidevat üüritulu ning seda saab pärast renoveerimist ka kallimalt müüa. Kuna kinnisvarasse investeerimine on jätkuvalt populaarsemate investeeringute seas, soovime aidata teil mõista, kui palju kinnisvara investeerimine maksab, sest õigete arvutuste ja planeerimisega saate lisaks tulude suurendamisele ka kulusid vähendada, mis võimaldab suurendada tootlust. investeeringust.

 

Otse kinnisvarasse investeerides võib investeeringu hind dramaatiliselt erineda, see summa sõltub mitmest erinevast tegurist: kinnisvara asukohast, objekti seisukorrast, turunõudlusest, haldus- ja ettenägematud kuludest.

 

Kinnisvara asukoht

Kinnisvarasse investeeritav summa sõltub asukohast, mis ei määra mitte ainult seda, kui palju peate investeerima, vaid ka seda, millist tulu võite oodata. Isegi kui ostate korteri Vilniuse kesklinna, maksate palju kõrgemat hinda, kui ostate korteri sellest veidi kaugemal. Selline korter on palju kallim, tekitades samas potentsiaalselt suuremat üüritulu. Sama kehtib ka erinevate linnade kohta. Suurtes linnades, nagu Vilnius ja Kaunas, on eluaseme hind palju kõrgem kui väiksemates linnades, näiteks Utenas, Elektrėnais või Taurages, mistõttu võib tekkida vajadus kodu ostmiseks rahakotti palju rohkem venitada. Väiksematesse linnadesse ostes kulub vähem raha, kuid ka siin on kinnisvara vähem likviidsem - üürnike leidmine või vajadusel kodu müümiseks ostjate leidmine võtab kauem aega. See juhtub seetõttu, et väiksemates linnades on vähem elanikke, kes otsivad öömaja, mistõttu on nõudlus väiksem.

 

Objekti seisund

Teine tegur, mis määrab kinnisvara hinna ja alginvesteeringu suuruse, on ostetava objekti seisukord. Äriplaani koostamisel on oluline hinnata, kas soovite osta remonti vajavat mahajäetud maja, mille puhastate ja renoveerite ise või kellegi teise abiga ning valmistate ette müügiks või üürimiseks või plaanite osta juba möbleeritud korralik korter, mille saad praktiliselt kohe välja üürida. Esimesel juhul võib algkapitali vaja minna kuni mitu korda vähem, kuid kodu renoveerimiseks tuleb investeerida oma aega ja lisatulu. Kuigi esimene meetod võtab rohkem aega ning nõuab rohkem teadmisi ja tööd, on sel viisil investeerides oodata palju suuremat alginvesteeringu tootlust, sest kulutate mahajäetud maja ostmisele vähem raha.

 

Turu nõudlus

Oluline on mitte ainult valida õige koht, kust kinnisvaraobjekti soetada, vaid ka hinnata turuolukorda, sest eluaseme ostmiseks kuluv rahasumma sõltub turu nõudlusest ja pakkumisest. Sügisel, kui suurlinnadesse kolivad uued tudengid, lõppeb koolide suvevaheaeg ja kinnisvara pakkumine suureneb, mistõttu hinnad kohanduvad ja tõusevad, sel ajal tuleb kodu ostes olla valmis, et võib vajada suuremat rahasummat, sarnaselt kuurortidega suvel, mil turistide voog suurendab eluasemenõudlust, mistõttu tõusevad nii üüri- kui ka ostuhinnad. Seega, et hinnata, kui palju kinnisvarasse investeerimine maksab, peate arvestama turu nõudluse ja pakkumisega.

 

Otse kinnisvarasse investeerimist alustades soovitame põhjalikult hinnata turgu, koguda usaldusväärset infot ning konsulteerida selle valdkonna spetsialistidega, sest nemad ei aita mitte ainult hinnata kõiki võimalikke riske, sest seal, kus on potentsiaali teenida, alati on võimalus investeeringust osaliselt või täielikult kaotada. Samas aitavad eksperdid esialgseid kulusid vähendada ning nõuandeid kasutades tõstad investeeringu tasuvust.

 

Neile, kellel pole kinnisvarasse investeerimiseks vajalikku summat, on veel üks võimalus, mille loob alternatiivne investeerimine läbi ühisrahastusplatvormide. Sellistel platvormidel investeerite ärilaenudesse, mille tagatiseks on kinnisvara hüpoteek. Sel viisil investeerides saad panustada äriplaani elluviimisse vaid 100 euroga. See investeerimisviis on mugav, sest te ei tee seda t vajate suurt algkapitali, saate jagada oma investeeringu väiksemateks summadeks suurema hulga erinevates kohtades asuvatesse projektidesse ning platvorm haldab kogu haldusprotsessi, nii et peate kulutama vähem aega nii investeeringute hindamisele. projekt, mõlemad üldised