Mine tagasi

Profitus news Kuidas saada ärirahastust?

2024-04-25 03:30:00

FINANTSEERIMINE

Kuidas saada ärirahastust?

Kas plaanite oma olemasolevat ettevõtet alustada, laiendada või uuendada? Või olete sattunud ootamatutesse raskustesse ja vajate ootamatult raha käibekapitali jaoks? Ettevõtluse rahastamine võib sellistes olukordades aidata. See on suurepärane võimalus kiiresti reageerida raskuste lahendamiseks, vajaliku käibekapitali hankimiseks, uue ettevõtte alustamiseks, mis vajab alginvesteeringut, või olemasolevat kasvatada. See on suurepärane võimalus uuendada oma ettevõtet, selle seadmeid ja tehnoloogiat. Ettevõtluse rahastamine võib olla nii tagasimakstav kui ka tagastamatu. Aga alustame algusest.

 

Mis on ettevõtte rahastamine?

Ettevõtluse rahastamine on konkreetsele ettevõttele antav laen, toetus või muu finantsabi. Kui toetustena antav abi on tavaliselt ette nähtud konkreetseks tegevuseks (nt üks Euroopa Liidu toetus soodustab taastuvate energiaallikate kasutuselevõttu ettevõtluses, nii et sellega saab rahastada päikeseelektrijaamade paigaldamist), siis laenud või muu rahaline abi. (ettevõtjatelt, investoritelt) omavad sageli otstarvet ja neid saab kasutada mitmel erineval viisil. Ettevõtluse rahastamine on viis, kuidas kiiremini ja tõhusamalt kasvada, uuendada, laieneda ja tasuda olemasolevate või igapäevaste kohustuste eest. See võib olla ka suurepärane stiimul uue ettevõtte alustamiseks, oma visiooni ja püüdluste elluviimiseks. Ettevõtluse rahastamine jaguneb kahte suurde rühma: tagastamatu ja tagasimakstav toetus.

 

verslo-finansavimas

 

Tagastamatu ettevõtlustoetus

Mittetagastatav ettevõtlustoetus on toetuse liik, mis katab kõik tegevusega seotud kulud või vähemalt osa neist. Uutele või olemasolevatele ettevõtetele võib olla saadaval Euroopa Liidu, riigi, piirkondade, omavalitsuste või muude üksuste ettevõtlustoetus. Tavaliselt on toetus ette nähtud konkreetseks tegevuseks või tegevuseks, nagu ettevõtte tehnoloogiline uuendamine, töötajate koolitamine, uute töökohtade loomine jne.


Tagasimakstav toetus

Tagasimakstav ärifinantseerimine on teisisõnu lihtsalt laen, mida saab anda ükskõik milline Euroopa pank, krediit, kiirlaen, liisingufirmad või laenuplatvormid. See võimaldab ettevõtetel oma eesmärke kiiremini saavutada, osta tööks vajalikke tööriistu ja teenuseid, maksta kiiremini arveid ning investeerida oma laienemisse ja kasvu.

 

Profitus ärilaenud

Ettevõtluslaenud on üks võimalusi oma tegevuse rahastamiseks. Profitus ärilaenud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete kasvuks on lihtne ja kiire viis raha laenamiseks ilma bürokraatia ja probleemideta. Ärilaen on võimalus oma ideed kiiremini ja tõhusamalt kasvatada. See on mõeldud igapäevaste ärikulude, laienemise, tööriistade, vajalike kaupade või teenuste ning kohustuste katmiseks. Ärilaenu saab kasutada ka muude kohustuste refinantseerimiseks. Laenu kuni 5 000 000 € saate väga kiiresti, aastase intressimääraga kuni 5%. Laenu saab kinnisvaraarendusprojektideks, laiendamiseks, renoveerimiseks, igapäevasteks ärikuludeks, vajalike kaupade, teenuste või seadmete ostmiseks, maksude tasumiseks, liisinguprojektideks, kinnisvaraprojekti lõpetamiseks ja muudeks vajadusteks. Sul võib olla.

 

Profitus-paskola-verslui

 

ELi toetus uutele ettevõtetele

ELi rahastamisprogrammid on veel üks viis rahastamise saamiseks. Näiteks 2027. aastani kestev teadus- ja innovatsiooniprogramm European Horizon edendab jätkusuutlikkust, võitleb kliimamuutustega ja soodustab konkurentsivõimelist kasvu Euroopa Liidus. Näiteks pakub see investeeringutoetust ettevõtetele, kes soovivad energiatõhususe parandamiseks paigaldada päikeseelektrijaamu; toetus keskkonnasõbralike toodete või tehnoloogiate jne väljatöötamise ja kasutuselevõtu soodustamiseks. Rahastamine võib olla otsene või kaudne.

 

Kaudne rahastamine

Kaudset rahastamist reguleerivad riiklikud ja piirkondlikud ametiasutused Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondide või majanduse elavdamise ja vastupidavuse rahastamisvahendi kaudu. Kaudne rahastamine moodustab ligikaudu 80% Euroopa Liidu eraldatud kogueelarvest.

 

Otsene rahastamine

Otserahastamine on konkreetse ettevõtte toetamine. See võib olla kas toetus – projektispetsiifiline toetus (toetused antakse tavaliselt avalike pakkumiskutsete, tähtajaliste pakkumiskutsete alusel) või lepinguline toetus konkreetsete kaupade või teenuste või tööde ostmiseks (nt koolitus, teadusuuringud, seadmed). ).

 

Euroopa Liidu rahastust saavad taotleda igas suuruses ja sektoris ettevõtted, nii uued kui ka asutatud, ettevõtjad ja ettevõtjad ning alustavad ettevõtted. Igal aastal aitab ELi toetus enam kui 200 000 ettevõttel kasvada ja konsolideeruda. EL-i rahastuse saamiseks peate täitma konkreetse toetuse abikõlblikkuse nõuded ja täitma taotluse (taotlusvoor kehtib piiratud aja jooksul, tavaliselt 2-3 kuud).

 

Euroopa Liidul on suur huvi uute ettevõtete loomise vastu, mistõttu on olemas mitmeid ELi uute ettevõtete toetusskeeme. Uute ettevõtete rahastamine võib aidata teil palju kiiremini ja tõhusamalt alustada, aidata teil osta ettevõtte juhtimiseks vajalikke ruume ja seadmeid ning luua uusi konkurentsivõimelisi töökohti. ELi toetus väikeettevõtete alustamiseks on suurepärane hüppelaud, mis aitab teil kiiremini ja tõhusamalt käima lükata.

 

Europos-parama-verslui

 

Omavalitsuse ettevõtlustoetus

Igal omavalitsusel on kogu linnaosale määratud toetussumma, millega saab toetada väga erinevaid, nii uusi kui ka olemasolevaid ettevõtmisi.

 

Omavalitsuse ettevõtlustoetus

Iga omavalitsus seab eesmärgiks väikeettevõtluse edendamise ja pakub toetustaotlusi. Millist toetust saab oma vallast, saab uurida valla kodulehelt või turismi- ja ettevõtlusinfokeskuse kodulehelt.

 

Omavalitsuse toetus ettevõtluse alustamiseks

Samuti on omavalitsuste eesmärk aidata kaasa uute ettevõtete arendamisele ja pakkuda vähemalt paar toetust uutele alustavatele ettevõtetele. Need võivad katta ettevõtte esmased käivitamiskulud või isegi ettevõtetele erinevatel näitustel ja messidel osalemise. Kogu vajaliku teabe starditoetuse kohta saate piirkondlikest ettevõtlusinfokeskustest.

 

Põllumajandusministeeriumi ettevõtlustoetus

Põllumajandus on väga lai ja investeeringumahukas sektor. Uue tõhusa talu rajamine ning vajalike tööriistade ja masinate soetamine nõuab märkimisväärseid kulutusi. Leedu Vabariigi Põllumajandusministeerium on huvitatud uute ettevõtete alustamise soodustamisest maapiirkondades ja seeläbi väiksemate omavalitsuste ja rajoonide majandusliku olukorra parandamisest. Just sel põhjusel toetab Leedu Vabariigi Põllumajandusministeerium uusi ja asutatud ettevõtteid.

Riigi toetus ettevõtlusele julgustab maapiirkonna mikro- ja väikeettevõtteid kasvama ja laienema. See soodustab põllumajandustootjate ja teiste füüsiliste isikute majandustegevust, hõlmates laia valikut põllumajanduslikke ja mittepõllumajanduslikke ettevõtteid, tootmist, töötlemist, rafineerimist, müüki ja erinevate teenuste osutamist. Põllumajandusministeerium pakub hetkel 4 toetuspaketti:

noorte talupidajate asutamise toetus

toetus majandustegevuse alustamiseks maapiirkonnas

väiketalunike toetamine

toetus investeeringuteks mittepõllumajandusliku tegevuse loomiseks ja arendamiseks

Ettevõtlustoetuse saamiseks on vaja täita taotlusvorm ning esitada äriplaan, raamatupidamise aastaaruanded, tõendid, tarnijate kommertspakkumised ja muu EL-i toetuse saamiseks vajalik kirjelduses märgitud teave. konkreetsest toetusest.

 

ES-parama-žemės-ūkiui

 

Riigi toetus üksiktegevusele

Füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemine on vabakutselise töö vorm. See on viimasel ajal väga populaarne töövorm. Investeeringut nõuab aga ka FIE-ks hakkamine ja FIE-tunnistuse saamine. Palgatöölt lahkumine ja füüsilisest isikust ettevõtja alustamine toob sageli kaasa tõeliselt tõsiseid rahalisi raskusi. Eriti kui tegevus on uus ja puudub püsiv kliendibaas ega garanteeritud müük. Mõned tegevused nõuavad ka spetsiaalset varustust, tööriistu, toorainet ja viimaseks, kuid mitte vähemtähtsaks ruume ettevõtte juhtimiseks. On hea, et riik soodustab füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemist ja pakub sellele teele astujale erinevaid tuge.

 

Riigi toetus füüsilisest isikust ettevõtjaks võib oluliselt lihtsamaks ja lihtsamaks muuta ning kergendada alustamiskulude rasket koormust. Füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemise toetusmeetmest võivad toetust saada inimesed, kes loovad esimest korda tööd enda loodud mikroettevõttes. Seda toetust on võimalik saada Tööhõiveametis individuaalse tööhõive tegevuskava koos tööhõive toetamise meetmega. See toetus on avatud kõigile tööealistele puuetega inimestele, kellel on raske puue või kuni 25% töövõime; töötud tööealised puudega isikud, kelle töövõime on 30–40% või keskmine puue; ja alla 29-aastased töötud.

 

Selle toetuse saamiseks peate täitma taotlusvormi. Hindamine keskendub neile, kes soovivad luua oma ettevõtte maapiirkondades või seal, kus on kõrge tööpuudus. Taotlusi hinnatakse ka taotleja ressursside, taotletava toetuse suuruse, kavandatava tegevuse, töökohtade arvu, töökogemuse ja kvalifikatsiooni alusel. Üksiktegevuse riikliku toetamise kohta leiate lisateavet Tööhõiveameti kodulehelt.

 

Finantseerimine väikeettevõtetele

Väikeettevõttena ei ole harvad juhud, kus suuremate ostude sooritamine nõuab lisarahastust. Igapäevased kulud, turunduskulud, tooraine, ressursside ostmine ja töötajate palgad moodustavad sageli suure osa kuludest ning ettevõtte laiendamiseks või uuendamiseks lihtsalt ei jää raha üle. Sel juhul otsivad ettevõtete omanikud sageli lisarahastust. Väikeettevõtete rahastamine võib ulatuda tagastamatust Euroopa Liidu toetusest kuni laenudeni. Väikeettevõtteid ei toeta mitte ainult EL, vaid ka Leedu Vabariik, konkreetsed ministeeriumid, omavalitsused või muud väiksemad üksused.

 

Iga paari aasta tagant määrab EL rahastamise prioriteedid. Kuni 2027. aastani on fookuses teadus- ja eksperimentaalarendus ning innovatsioon, äriprotsesside digitaliseerimine, ringmajanduse hoogustamine ning taastuvate energiaallikate paigaldamine. Väikeettevõtete omanikud saavad seega julgelt kasutada Euroopa rahastamist infrastruktuuri ajakohastamiseks, protsesside digiteerimiseks, uute toodete või projektide väljatöötamiseks, taastuvate energiaallikate paigaldamiseks või isegi jäätmete taaskasutamiseks. Kui aga toetusi pole, on väikeettevõtetele alati laenufinantseering.

 

Paskola-smulkiam-verslui 

 

Laenud ettevõtetele

Väikeettevõtte, suurettevõtte või isegi füüsilisest isikust ettevõtja rahastamine võib aidata teil saada suuremaks, stabiilsemaks või tulutoovamaks ettevõtteks. Paraku ei ole Euroopa rahastus ettevõtlusele alati kättesaadav – selle saamiseks peavad olema täidetud teatud tingimused ja nõuded. Kui sellist rahastamist ei ole võimalik saada, pöörduvad ettevõtted ja nende omanikud sageli laenu. Ärilaenud on ka suurepärane tööriist, mis aitab palju rohkem kui ühes valdkonnas.

Ettevõtluse arendamise abi (kasvatada soovivatel ettevõtetel on suured kulud. Olukorra parandamiseks on sageli vaja suuri alginvesteeringuid. Laenud võivad kiirendada ettevõtte kasvu, aidata avada uusi filiaale, suurendada tootmisvõimsust, luua uusi töökohti jne).

Ettevõtlusega alustamise toetus (laen ettevõtlusega alustamiseks on tõeline pääste neile, kellel on imeline idee, ja suurepärane plaan selle elluviimiseks, kuid kellel pole selleks piisavalt sääste. Laen võimaldab alustada oma äri kiiremini soetada tööks vajalikud tööriistad või seadmed ning võimaldada neid kiiremini kasutada).

Käibekapitali täiendamine (käibekapital on sellised vahendid, ilma milleta ei ole võimalik tegevust arendada. Iga päev tekivad ettevõtetel erinevad elutähtsad kulutused. Käibekapitali järsk vähenemine võib tegevused väga ohtu seada. Vahel juhtub, et korrektseks tegutsemiseks on vaja laenata Enamasti napib käibevahendeid hooajalisteks tegevusteks või ärideks, mis peavad kliendimakseid kauem ootama: palk, kommunaalmaksed, tooraine või kaupade või teenuste pakkumiseks vajalikke ressursse).

Tehnoloogiate ja seadmete paigaldamine või uuendamine (äri suurema tootlikkuse või jõudluse saavutamiseks tuleb sageli investeerida uuendustesse. Uuendused on tõepoolest märkimisväärsed ja aitavad kiiresti kasvada, kuid pole saladus, et need maksavad palju. Vaatamata sellele , Leedu ettevõtted suunavad suure osa oma kapitalist spetsiaalselt tehnoloogiate ja seadmete uuenduste paigaldamiseks, mistõttu on sageli vaja ärilaenu).

Võimalus tabada soodsaid asjaolusid (mõnikord saavad ettevõtted suurepäraseid pakkumisi, näiteks kui tooraine tarnija pakub osta suuremat, kuid odavamat toodangut või märkab ainulaadseid võimalusi, mis nõuavad ootamatut ja sageli suurt kogust. Sellised juhtumid võivad aidata ettevõttel säästa, kasvada või suurendada oma konkurentsivõimet, kuid nõuavad investeeringuid siin ja praegu Et selliseid võimalusi mitte kasutamata jätta, valivad ettevõtte omanikud sageli laenu võtmise ja soodsa võimaluse ära kasutama.

 

Kuidas saada ärilaenu?

Ärilaenu saad isegi kodust lahkumata. Näiteks Profituse kaudu laenamisel tehakse ärilaenu pakkumine juba mõne päeva jooksul peale taotlemist, tõeliselt kiiresti ja lihtsalt ning mis peamine, ülipaindlikel tingimustel! Sul pole vaja teha muud, kui täita päringuvorm ning mõne päeva jooksul võtavad meie konsultandid Sinuga ühendust ning pakuvad Sinu ettevõttele soodsaima lahenduse! Lisaks leiad siit ärilaenu kalkulaatori, nii et juba praegu leiad eelinfo võimalike intresside ja tasude kohta. "Profitus" pakub laenuks kuni 5 miljonit eurot perioodiks 3-36 kuud ning intressid algavad kõigest 5 protsendist!

 

Kes saavad ärilaenu?

Ettevõtluslaenu saavad taotleda kõik juriidilised isikud, kellel on väike-, kesk- või suurettevõte, kes tegelevad individuaalse tegevusega või töötavad äritõendi alusel. Ettevõtluslaen võib olla nii pikaajaline, investeeringuteks ja ettevõtluse arendamiseks, kui ka lühiajaline, kui on vaja käibevahendeid. Ärilaenu on tõesti lihtne saada, kui ettevõtte sissetulek kasvab pidevalt, rakendatakse hajutamist, ettevõtetel on hea krediidiajalugu ja nende müük on kasumlik.

 

Kuidas valmistuda ettevõtluslaenu saamiseks?

Selleks, et laenutaotlust tagasi ei lükataks, on vaja eelnevalt valmistuda. Kõigepealt tuleks määratleda, millist summat soovite laenata, milleks seda täpselt kasutatakse ja milliseid probleeme lahendada. Teine oluline küsimus on ärivõimekus, st kuidas ettevõte oma laenukohustusi täidab. Väga oluline on kajastada ja valmistuda mitte ainult optimistlikuks, vaid ka pessimistlikuks stsenaariumiks, kaaluda ka selliseid juhtumeid nagu suurimate klientide kaotus või sissetulekute vähenemine ning koostada plaan, kuidas laenu majandatakse aastal. selline olukord. Lisaks tuleks enne laenu taotlemist koostada ka kõik viimased dokumendid ettevõtte finantsseisu kohta: raamatupidamise aastaaruanne, pangakonto väljavõtted, aruanne varasemate kohustuste täitmise kohta (kui neid oli).

 

Kaip-pasiruošti-paskolai 

 

Mida on oluline teada enne ärilaenu võtmist?

Ettevõtluslaenu võttes peaks teadma, et teatud juhtudel on laenu saamiseks vaja tagatist.

Tagatiseta laenud on suurepärane võimalus, kui vajad kiiresti väikest summat: väikesed investeeringud, lisafinantseering käibekapitali jaoks, kui on eriti soodne võimalus investeerida jne.

Tagatislaenud on tavaliselt suuremad laenud, mis on mõeldud ettevõtte moderniseerimiseks, suuremaks arendamiseks ja investeeringuteks. Selliste laenude tagatiseks võib olla kinnisvara, osa ettevõttest, tootmine jne.

Enne laenu võtmist mõelge hoolikalt läbi oma võimalused ja hinnake võimalikke riske. Laenake targalt ja selline ärifinantseerimine ei ole ankur, mis peatab kasvu, vaid puri, mis aitab kiiresti ja tõhusalt ületada äriookeani.