Mine tagasi

Profitus news Raamatud investeerimisest ja rahast - parimate nimekiri

2024-07-04 06:00:00

INVESTEERIMINE

Raamatud investeerimisest ja rahast - parimate nimekiri

Raamatud on midagi, millega me tutvume juba enne, kui oskame rääkida. Imikutena kuulame, kuidas sugulased loevad muinasjutte, ja vanemaks saades võtame ise raamatud kätte. Need aitavad meil argimuredest eemale pääseda, pakuvad lohutust ja võivad isegi õpetada. Maailmas on palju suurepäraseid raamatuid, mida iga inimene peaks lugema. Täna tahame rääkida ilukirjandusest, täpsemalt investeerimise ja raha kohta käivatest väljaannetest. Raharaamatud võivad aidata parandada finantskirjaoskust, anda teadmisi finantsjuhtimisest ja planeerimisest. Investeerimisraamatud on kasulikud kõigile, kes soovivad selle teema vastu rohkem huvi tunda, plaanivad investeerida või juba investeerivad!

Lugejate hinnangul parimate investeerimisraamatute TOP 10

Maailmas on palju majandusteadlasi, tuntud finantseksperte, professoreid ja teadlasi, kes süvenevad iga päev rahateemadesse. Ja tõesti mitte ilmaasjata – raha mängib meie igapäevaelus tõesti olulist rolli: see on nii tasu kui ka tööriist oma eesmärkide või unistuste saavutamiseks. Me puutume rahaga kokku iga päev, olgu see meile meelepärane või mitte: ostes kohvi, tankides kütust, valides nädalavahetuse meelelahutust või kvalifikatsioonikursuseid. Selleks, et paremini mõista raha juhtimist ja investeerimist, tahame teile tutvustada 10 raamatut nendel teemadel. Iga investeerimisraamat on valitud lugejate hinnangute ja arvustuste põhjal.

  1. Burton G. Malkiel „A Random Walk Down Wall Street“

Kõigi aegade investeerimisraamatute bestseller – Burton G. Malkieli „A Random Walk Down Wall Street“. Seda raamatut soovitavad nii Leedu kui ka kogu maailma tuntuimad investorid. See tutvustab olulisi investeerimistermineid, populaarseimaid portfellihaldusstrateegiaid ja sagedasemaid vigu. Burton G. Malkiel kirjutab investeerimisest lihtsalt, ilma keerutamata, mistõttu võib see raamat olla suurepärane hüppelaud investeerimise vette üldiselt.

  1. Morgan Housel „The Psychology of Money“

Teisel kohal lugejate soovituste ja arvustuste põhjal on Morgan Houseli investeerimisraamat „The Psychology of Money“. Selles raamatus väidab autor, et investeerimise edu määravad osalejate õige käitumine ja õigel ajal tehtud head otsused. M. Housel rõhutab, et väga olulisi otsuseid ei tehta pärast põhjalikku kaalumist, vaid kohtumise ajal, kus erinevad isiksused, nende ego, uhkus, turundus ja muud trikid mängivad olulist rolli. Autor selgitab investeerimist lihtsate sõnadega, mistõttu sobib see suurepäraselt ka algajatele, kes soovivad investeerimise vastu üldiselt huvi tunda.

  1. Benjamin Graham „The Intelligent Investor“

Benjamin Graham – tuntud Briti päritolu finantsanalüütik, investor, kirjanik ja professor, kes elas ja töötas USA-s. „The Intelligent Investor“ on tema teine raamat rahanduse teemal, mis põhineb tema pikaajalisel aktsiakaubanduse kogemusel. Raamat esitab süstemaatiliselt peamised kriteeriumid finantsinstrumentide hindamiseks, valikuks, portfelli koostamiseks ja riskijuhtimiseks. B. Graham annab nõu, kuidas valida väärtuslikke investeeringuid ja kuidas ära tunda väiksemat tulu toovaid investeeringuid. See investeerimisklassika sobib suurepäraselt iga investori jaoks, kuid sobib ka neile, kes soovivad iseseisvalt keerukamatesse finantsinstrumentidesse investeerida.

  1. Burton G. Malkiel, Charles D. Ellis „The Elements of Investing“

Burton G. Malkiel ja Charles D. Ellis on raamatus „The Elements of Investing“ kokku kogunud kõige olulisemad investeerimisalased teadmised. Selles väikesemahulises ja väga kontsentreeritud raamatus käsitletakse investeerimise põhieeskirju, antakse praktilisi nõuandeid säästmise, investeerimise ja strateegiate kasutamise kohta, selgitatakse, kuidas riske stabiliseerida ja milliseid vigu vältida. Kuigi see raamat ilmus üsna ammu, on selles sisalduv teave ja autorite pakutavad strateegiad sobivad peaaegu kõigile investoritele!

  1. John C. Bogle „The Little Book of Common Sense Investing“

John C. Bogle peetakse tõeliseks investeerimisfondide valdkonna veteraniks. Oma raamatus räägib autor, milliseid strateegiaid valida, et fondidesse kasumlikult investeerida, milliseid tasusid tuleb maksta ja mida iga investor veel teadma peab. J. C. Bogle ei pelga arutada ka ühiskonnas levinud müüte ja petuskeeme ning selgitab, kuidas lihtsalt ja terve mõistusega investeerida. Autor tutvustab ka teiste tuntud investorite vaateid, mistõttu on see suurepärane raamat kõigile, kes on huvitatud indeksifondidest.

  1. J. L. Collins „The Simple Path to Wealth“

Väga populaarne ja humoorikas J. L. Collinsi raamat „The Simple Path to Wealth“ on tõesti ainulaadne. See sündis autori kirjadest oma tütrele rahaliste ja investeerimisküsimuste kohta. Humoorikalt selgitatud keerulised finantskontseptsioonid muutuvad kiiresti mõistetavaks ja meeldejäävaks ning lai teemade spekter pakub põhjalikku ülevaadet rahandusest ja investeerimisest. Raamat selgitab, kuidas aktsiaturud toimivad, miks aktsiahinnad langevad, millised on üldised strateegiad, levinumad vead ja mis on rahaline sõltumatus. See raamat julgustab enesekindlust ja õigete investeerimispraktikate kasutamist.

  1. Justin Fox „The Myth of the Rational Market“

See 2009. aastal ilmunud finantsteemaline bestseller, mille on kirjutanud tuntud Ameerika ajakirjanik Justin Fox, võtab kokku mitme aastakümne jooksul kirjutatud olulisemad majandusteaduslikud ja finantsuuringud ning uurib finantsturgude dünaamikat. Autor väidab, et finantsturud on sisuliselt ettearvamatud ning finantsinstrumentide hindu ja nende kõikumisi määravad põhilised tegurid. „The Myth of the Rational Market“ paneb lugeja valitud investeerimisstrateegiaid üle vaatama ja põhjalikult hindama. See raamat sobib nii algajatele kui ka kogenud investoritele.

  1. Michael Lewis „The Big Short“

„The Big Short“ – Michael Lewise poolt 2010. aastal kirjutatud raamat, milles autor kirjeldab oma kogemusi Wall Streeti maaklerina. See raamat sai samal aastal New York Timesi bestselleriks ja jõudis peagi ka kinolinale, jõudes seeläbi peaaegu kogu maailma publikuni. Raamat uurib ülemaailmse finantskriisi juuri, analüüsib ka kõige keerulisemaid investeerimisvahendeid, nende tekkimise ajalugu ja seda, kuidas need mõjutasid tollaste investorite saatust, võimaldades mõnel neist kasu saada, samal ajal kui teised olid meeleheitel. See raamat meeldib kõigile, kes soovivad rohkem teada saada finantsinstrumentidest ja nende mõjust.

  1. Thomas Stanley, William Danko „The Millionaire Next Door“

Kaks äriinimest, kirjanikku ja teoreetikud on kirjutanud raamatu, milles nad püüavad paljastada miljonäride ühiseid jooni. Need teadlased analüüsisid üle tuhande Ameerika Ühendriikides elava miljonäri, uurisid põhjalikult nende elu, käitumist ja omadusi ning jõudsid järeldusele, et paljud meist omavad täiesti valesti ettekujutust jõukatest inimestest: arvame, et need on inimesed, kes elavad luksuslikes, lossilaadsetes majades, sõidavad uusimate autodega ja omavad garaažis veel vähemalt viit sellist, puhkavad rohkem kui töötavad ja saavad endale lubada kõike, millest unistavad. T. Stanley ja W. Danko märkisid, et selline ettekujutus ei kirjelda tõelisi miljonäre, vaid neid, kes ainult püüavad sellisteks saada. Raamatus „The Millionaire Next Door“ arutlevad autorid üksikasjalikult rikaste harjumusi ja käitumist, mis aitas neil suuri summasid teenida ja, mis veelgi olulisem, neid säilitada.

  1. Alice Schroeder „The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life“

Lugejad tõstavad esile Alice Schroederi raamatu maailma kuulsaimast investorist Warren Buffettist kümnendal kohal. Buffett on oma pika karjääri jooksul saavutanud palju kõrgemat rahalist tootlust kui turu keskmine, mida on maailmas õnnestunud teha vaid vähestel investoritel! See unikaalne biograafiline raamat koostati peategelase enda, Warren Buffetti, osalusel. See raamat meeldib kõigile tõelistele faktide ja biograafiate austajatele, kes on huvitatud investeerimise edukuse saladustest.

Veel populaarseid raamatuid rahanduse kohta

Lisaks investeerimisraamatutele tõstavad lugejad esile veel mitmeid teisi rahanduse teemalisi raamatuid. Need raamatud käsitlevad mitte ainult investeerimist, vaid ka majandust, säästmist, isiklikku rahanduse juhtimist ja majandust laiemalt. Soovime esile tuua mõned teised raamatud, mis on meie arvates kasulikud ka investeerimishuvilistele.

George S. Clasoni „The Richest Man in Babylon“ – raamat, mis koosneb mitmest loost ja kirjeldab elu muistse Babüloni linnas. Peategelane Arkad paljastab reeglid ja tegevused, mis tegid temast Babüloni rikkaima mehe. See raamat võib olla suurepärane alus isikliku rahanduse juhtimiseks.

Ray Dalio „Principles for Navigating Big Debt Crises“ – nagu pealkiri vihjab, käsitletakse selles raamatus kriise ja nende juhtimist, finantssüsteemide kokkuvarisemise põhjuseid ning valitsuste ja pankade meetmeid finantssüsteemide kokkuvarisemise vastu maksimaalseks kaitseks. Autorit peetakse üheks parimaks investeerimisspetsialistiks, kes on pühendanud oma elu turuanalüüsile.

John Howkinsi „The Creative Economy“ – suurepärane raamat, mis käsitleb loovuse ja majanduse suhet. Autor uurib, kuidas loovusest tekib majanduslik väärtus, milline osa majandusest see moodustab ja kuidas see toimib.

MJ DeMarco „The Millionaire Fastlane: Crack the Code to Wealth and Live Rich for a Lifetime“ – raamat, mis aitab käivitada mentaalse revolutsiooni. Autor väidab, et kiire rikkus ei ole müüt ja et seda saab tegelikult kiiresti saavutada, kui mõelda ja tegutseda õigesti. Öeldakse, et lugejad leiavad sellest raamatust oma tee jõukuseni.