Mine tagasi

Profitus news Ühisrahastus: mis see on ja millised on selle eelised?

2024-03-28 08:00:00

INVESTEERIMINE

Ühisrahastus: mis see on ja millised on selle eelised?

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas saaksite hõlpsasti oma kapitali suurendada? Üks võimalus raha teenida on investeerimine. Sa võid investeerida aktsiatesse, võlakirjadesse, muudesse väärtpaberitesse või konkreetsesse kinnisvarasse või valida, kas investeerida üksi või kaasinvestorina. Tõenäoliselt kõige turvalisem ja lihtsam viis investeeringutega lisaraha teenida on ühisrahastamine. Võrreldes teiste investeerimisvahenditega on see suhteliselt uus, kuid tõhus viis nii laenamiseks kui ka laenamiseks. Selles artiklis soovime anda teile parema ülevaate sellest, mis on ühisrahastamine, selle liigid, eelised, riskid ja kust alustada investoriks saamist.

 

Mis on ühisrahastus?

Ühisrahastus on üks rahakogumise mudel, mille puhul suur hulk inimesi panustab (investeerib) raha. Ühisrahastuse põhiprintsiip on võimaldada inimestel laenata oma raha väikestes summades ja suhteliselt turvaliselt valitud projektide või ideede elluviimiseks. Raha investeerivate inimeste jaoks on see suurepärane võimalus teenida teenitud intressidest lisatulu ning raha saajate jaoks on see kiirem ja lihtsam viis raha laenamiseks kui traditsioonilised finantsasutused. 

Tänapäeval on ühisrahastamine Leedus kättesaadav internetis nii laenuvõtjatele kui ka investoritele. Need, kes soovivad laenata erinevateks ärilisteks eesmärkideks või projektideks, saavad seda teha mugavalt oma kodust, täites veebipõhise taotluse. Investeerimine on kiire ja lihtne, kasutades nii arvutit kui ka nutitelefoni, ning investeerida saab vaid mõned kümned eurod!

Ühisrahastuse mudel on suhteliselt hiljutine areng. Esimene projekt oli ArtistShare'i käivitamine 2001. aastal. Tegemist on tänaseni tegutseva veebisaidiga, kus muusikud koguvad oma fännidelt raha oma ideede elluviimiseks. Sellel platvormil ei põhine rahastamine siiski rahalisel tasul, vaid tunnustuse ja privileegide kinkimisel. Seda mudelit on vahepeal veidi muudetud ja kohandatud laiemale publikule. Tänapäeval saavad rahastamisprotsessis osaleda inimesed üle kogu maailma.

 

Ühisrahastusplatvorm: mis see on?

Ühisrahastusplatvorm on ettevõte, mis pakub ühisrahastusteenuseid ja tegutseb vahendajana kahe erineva osapoole vahel: rahastamist taotlevate ettevõtete ja investorite vahel, kes soovivad oma raha tööle panna. Praegu pälvivad enim tähelepanu veebipõhised platvormid, mis pakuvad kinnisvaraarenduseks ja muudeks äriettevõteteks laenurahastamise võimalusi. Need platvormid tegutsevad vahendajana: nad otsivad, valivad välja ja pakuvad investoritele elujõulisi äri-, kinnisvara- või muid projekte, mis tunduvad usaldusväärsed ja suhteliselt madala riskiprofiiliga. Sellistel platvormidel saavad inimesed panustada projekti või ideesse juba 100 euroga ja teenida raha. Kuid platvormid äratavad ka kogenud investorite tähelepanu, kes investeerivad projektidesse mitusada tuhat eurot.

 

Ühisrahastusplatvormide kaudu investeerimine on usaldusväärne ja üsna turvaline ning mis kõige tähtsam, saate ise valida, millise summa soovite investeerida, milline on investeeringu tähtaeg, intressimäär ja isegi projekt, millesse investeerite! Ühisrahastusplatvormid erinevad vastavalt sellele, kuidas projekte rahastatakse. Näiteks Profitus võimaldab teil investeerida 8-12% aastase intressiga laenudesse konkreetsete kinnisvaraobjektide jaoks. Võimalik on investeerida valitud summasid juba alates 100 eurost, mis on tagatud kinnisvaraga. Teised platvormid võivad pakkuda investeeringuid muud liiki ettevõtetesse või isegi ideedesse. Kõik Profituse investorid saavad oma investeeringu eest kinnisvarale hüpoteegi. Hüpoteek on laenutagatis, mille puhul laenatud summa on panditud projekti või idee arendaja varale, antud juhul kinnisvarale (see pant tuleb kasuks, kui laenuvõtja ei täida oma kohustusi ja muutub maksejõuetuks. Sellisel juhul võetakse panditud kinnisvara tagasi ja müüakse ning tulu kasutatakse investoritele maksmiseks).

 

Investavimas

 

Ühisrahastuse liigid

Ühisrahastamine võib investoritele tuua rohkem kui ainult rahalist kasu. Teisisõnu, inimesed ei pruugi saada oma investeeringu eest rahalist tasu. Üleilmselt jagatakse ühisrahastamine nelja põhitüüpi vastavalt tasu iseloomule.

Võla ühisrahastamine on rahastamise liik, mille puhul investorid laenavad raha ja saavad fikseeritud investeerimistulu (intressi).  
Omakapitali ühisrahastamine on rahastamise liik, mille puhul investorid saavad tasu eest osaluse rahastatavas projektis.  
Tasuline ühisrahastamine - kus investeeringu eest saadakse tavaliselt mitterahaline tasu (teenus või toode).  
Annetuslik ühisrahastus - rahastamise liik, kus investeeringu eest ei anta tasu. Seda tüüpi investeeringud on tüüpilised mittetulundusühingutele.  
Erinevad rahastamisplatvormid võivad kasutada erinevat tüüpi tasu, seega kontrollige enne investeerimist alati, kas ja millist tasu te saate raha eest.

 

Ühisrahastuse eelised

Ühisrahastuse kasvav populaarsus ei ole juhus. See on suurepärane võimalus mitte ainult investeerida, vaid ka vajadusel laenata. Nii laenuvõtjate kui ka laenuandjate jaoks on selle investeerimis- ja rahastamisviisi valikul palju eeliseid. Kinnisvaraprojektide või muude ettevõtete ühisrahastamine võib võimaldada neil laieneda ja investoritel teenida tulu. See suurepärane alternatiiv traditsioonilistele rahastamisvahenditele on kasulik, sest:

Investorite jaoks

  • võimaldab investoritel osaleda paljudes erinevates projektides ja aidata kaasa erakordsete projektide rahastamisele;
  • tegemist on suhteliselt turvalise investeeringuga (ühisrahastusplatvormidele investeerimisel on teie investeering sageli tagatud kinnisvara või muu varaga);
  • see on stabiilne investeering, mis võimaldab teil investeerida ja teenida nii palju kui soovite;
  • võimaldab teil valida kestuse;
  • võimaldab teil valida teile meelepärase investeerimisobjekti ja selle lubatava tootluse (intressimäära);
  • ei ole vaja suurt kapitali, võite investeerida juba 100 eurot;
  • see on suurepärane passiivse sissetuleku vorm;
  • pakub stabiilset ja varaga tagatud tulu.

abisaajate jaoks:

  • teeb laenamise kuni 5 000 000 euro ulatuses lihtsaks ja lihtsaks;
  • pakub soodsaid laenutingimusi;
  • pakub rahastamist;
  • kiire juurdepääs vajalikule summale;
  • lihtne finantsmurede lahendamine või projektide elluviimine;
  • aitab prognoosida projektiidee usaldusväärsust (investorid kipuvad oma raha eraldama nendele

 

Sutelktinis-Finansavimas

 


Ühisrahastamise riskid

Nagu teistelgi investeerimisviisidel, on ka ühisrahastusplatvormide kaudu investeerimisel omad riskid. Keegi ei saa garanteerida, et konkreetne projekt on edukas - mõnikord juhtub ka vastupidine. Ühisrahastamine on siiski suunatud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele ja on seetõttu suureks fookuseks. Määruse kohaselt on väikeste või keskmise suurusega ettevõtete või mitme ettevõtte ühe omaniku jaoks kättesaadav rahastamise summa piiratud. Seega kaitseb ühisrahastamist käsitlev seadus investoreid suurte riskide eest ja väldib ebaõnnestumisi. Lisaks tuleb meeles pidada, et teatavad ühisrahastusplatvormid kaitsevad investeeringuid kinnisvara või muude varade, aktsiate ja võlakirjadega, nii et isegi kui projekt ebaõnnestub, on võimalik oma investeering tagasi saada. 

 

Ühisrahastus Leedus

Ühisrahastamine Leedus on muutumas üha populaarsemaks mitte ainult nende seas, kes soovivad investeerida, vaid ka nende seas, kes otsivad kõige sobivamaid laenuvõimalusi. Ühisrahastusplatvormid pakuvad väga paindlikke ja soodsaid tingimusi laenu võtmiseks ettevõtte arendamiseks või muudeks projektideks. Erinevate ühisrahastusplatvormide eesmärk on koguda raha avalikkuselt ja investeerida laenatud raha erinevates summades erinevatesse projektidesse. Selline laenuvõtmine sobib kõige paremini väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Ühisrahastamine võib olla järgmisteks eesmärkideks:

  • kunsti- või loometegevuseks;
  • kultuuriprojektid;
  • ettevõtluse arendamiseks;
  • uute ettevõtete asutamine;
  • ettenägematu rahastamine;
  • mittetulundusühingute rahastamine vastavalt vajadusele;
  • raha muudeks eesmärkideks või ideedeks.

 

Kuidas saada investoriks?

Ühisrahastuse investoriks saamine on lihtne. Sa ei pea isegi kodust lahkuma, et oma raha tööle panna! Sul on vaja vaid arvutit, telefoni või tahvelarvutit ja internetti! Kui olete otsustanud investeerida, tuleb teil vaid valida konkreetne investeerimisplatvorm, registreeruda, esitada vajalikud andmed ja teave oma finantsvõimaluste kohta, analüüsida pakutavaid projekte ja valida see, millesse soovite investeerida!